„Kėdbusas“ pernai vežė beveik 3 mln. keleivių

2013-01-10 | Skiltis: Krašto naujienos

„Dirbome nuostolingai, tad 12 procentų sumažintas pridėtinės vertės mokestis mums – tarsi šiaudas, teikiantis vilties atsigauti“, - sakė bendrovės „Kėdbusas“ laikinasis direktorius Saulius Radavičius.

Dabartinės ,,Kėdbuso“ paslaugų kainos nustatytos dar 2008 metais. Degalai per tą laiką brango kone nuolat, tad bendrovė ėmė nenumaldomai artėti bankroto link.

„Pastaruoju laiku gyvenome labai sunkiai – tiesiog kritom žemyn. Pavyzdžiui, visas pernykštis biudžetas buvo sunaudotas per pusmetį. Liepos mėnesį ėmėmės kai kurių permainų, tad situaciją pavyko šiek tiek pagerinti“, - sakė S. Radavičius.

Po miestą – jau nenuostolingai

Pasak S. Radavičiaus, pirmiausiai buvo nutarta į kai kuriuos nuostolingus maršrutus išleisti ne didelius, o mažuosius autobusus. Kad būtų taupomi brangūs degalai.

„Įsigijome tris mikroautobusus, kurie po miestą važinėja dienomis. O rytais ir pavakariais, kai keleivių srautai didesni, tais pačiais maršrutais kursuoja dideli, talpūs autobusai. Paskaičiavome, kad kiekvienas mikroautobusas kas mėnesį vien degalams sutaupo po tūkstantį litų. Netrukus mikroautobusus planuojame siųsti ir savaitgaliais į užmiestį. Dienos, kai nereikia vežti mokinių, mums ypač nuostolingos, bet tų maršrutų išvis atsisakyti juk negalima“, - sakė laikinasis „Kėdbuso“ vadovas.

Be to, dėl kai kurių nedidelių remontų nustota važinėti į Pramonės mikrorajone esančią bazę – stengiamasi daugiau padaryti tiesiog Autobusų stoties kieme. Taip vėlgi taupomi degalai. Šios priemonės keleivių vežimo sąnaudas sumažino beveik 130 tūkst. litų, o po miestą autobusai jau kursuoja nenuostolingai.

Atleidžiamos kontrolierės

Dar viena nuostolius efektyviai mažinančia priemone vežėjai laiko kontrolės stiprinimą.

„Bendrovėje dirba šešios kontrolierės, kurių atlyginimams per metus išleidžiama apie 56 tūkstančius litų. Baudų iš nutvertų ,,zuikių“ jos surenka kur kas mažiau. Ką daryti? Dabartinėms kontrolierėms jau įteikėme įspėjimus, kad jos bus atleistos iš darbo. O jų funkcijas pavesime konkursą laimėjusiai specializuotai firmai“, - artimiausiais planais dalijosi S. Radavičius.

Statistika byloja, kad per kalendorinius metus Kėdainių vežėjai rajone perveža arti 3 milijonų keleivių.

,,Galima teigti, kad po kartą padedame kiekvienam Lietuvos gyventojui“, - mėgstama juokauti kolektyve.

Vilija Mockuvienė

Mugė

Knypava.lt

Vienas komentaras “„Kėdbusas“ pernai vežė beveik 3 mln. keleivių”

  1. Anonimas sako:

    3 mln. keleivių pavežę manau jau ne pokartą pavežėt kiekvieną gyventoją

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: