Prezidentūroje - pasitarimas dėl jaunimo nedarbo

2013-01-10 | Skiltis: Visuomenė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva penktadienį, sausio 11 d. 11 val., Prezidentūroje vyks pasitarimas, kuriame bus svarstoma ar priemonės, kurių imtasi jaunimo nedarbo problemoms spręsti, yra veiksmingos.

Jaunimo nedarbas tampa ir daugelio kitų socialinių problemų priežastimi, todėl, pasak Prezidentės, būtini skubūs ir efektyvūs veiksmai jaunimo užimtumui užtikrinti. Dar prieš metus valstybės vadovė atkreipė visų už jaunimo nedarbą atsakingų institucijų dėmesį į šią opią problemą, ragindama parengti nacionalinę užimtumo programą, kurioje būtų numatytos aiškios ir tarp visų ministerijų suderintos priemonės.

Prieš metus jaunimo nedarbas Lietuvoje buvo vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje jaunimo nedarbas siekia 24,2 proc., o Europos Sąjungos jaunimo nedarbo vidurkis yra 23,7 procento.

Nedelsiant parengti veiksmingas jaunimo įdarbinimo programas ir ypatingą dėmesį skirti darbo vietų kūrimui visas Europos Sąjungos šalis įpareigojo ir gruodžio mėnesį vykusi Europos Vadovų Taryba.

Pasitarime dėl jaunimo nedarbo Prezidentūroje dalyvaus Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, taip pat Darbo biržos, Statistikos departamento atstovai.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija

Knpava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: