Užduotis bibliotekininkėms – rasti knygą pagal ketureilį

2013-01-11 | Skiltis: Kultūra ir švietimas

Dažnai to prašo moterys, norinčios su jaunystės skaitiniais supažindinti anūkus.

„Gal turite ką nors apie Čiobrolį?” - toks į Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką užsukusios ketvirtokės klausimas gerokai suglumino jos darbuotojas. Tarpusavyje bibliotekininkės ilgokai svarstė, kas tas Čiobrolis ir kur ieškoti apie jį knygos. Galvosūkis dingo tik po kiek laiko, kai pavyko išsiaiškinti, jog mažoji interesantė pati nelabai nutuokė ko nori – mat Čiobroliu vadino garsųjį Lietuvos kompozitorių, dailininką, chorvedį ir kultūros veikėją Čiurlionį.

Iš lagamino ar iš Odensės?

Bibliotekininkės neslėpė, kad įvairiausių nesusipratimų patiria gana dažnai. Viena šeštokė, pavyzdžiui, užsispyrusiai ieškojo knygos „Berniukas iš odinio lagamino”. Nė viena bibliotekininkė tokios nežinojo.

„Įjungusios kompiuterinę paiešką, šiaip taip išsiaiškinome, kad tikrasis tos knygos pavadinimas – „Vargšas berniukas iš Odensės”. Tą knygą mes, be abejo, žinojome. Ji – apie danų rašytoją Hansą Kristianą Anderseną”, - tvardydamos juoką, pasakojo bibliotekininkės.

Painioja autorius ir pavadinimus

Net keli rajono penktųjų–dvyliktųjų klasių moksleiviai bibliotekoje teiravosi knygos „Anos Frank dienoraštis”. Tačiau iš tikrųjų Ana Frank – knygos, pavadinimu ,,Dienoraštis”, autorė. Šį galvosūkį bibliotekininkės išsprendė greitai ir nesunkiai. Daugiau vargo patiriama tada, kai klientai papasakoja kokio nors kūrinio epizodą arba padeklamuoja iš jo ketureilį ir pagal tai prašo rasti knygą. Dažniausiai tokį būdą naudoja garbaus amžiaus moterys, sugalvojusios su savo jaunystės laikų knygomis supažindinti anūkus.

O patys vaikai bibliotekininkių neretai prašo rasti knygą pagal viršelį: „Gal turite tokią, kur nupiešta mergaitė?” Bibliotekininkės jau net nesistebi, kad painiojami knygų autoriai ir jų pavadinimai.

Ką labiausiai mėgsta?

O ką kėdainiečiai labiausiai mėgsta skaityti? Bibliotekininkių teigimu, mūsų kraštiečių skonis – labai įvairus. Tarp moterų populiariausi meilės romanai, vyrams labiau patinka detektyvai, knygos apie politiką ar istoriją, o moksleiviai ir studentai dažniausiai ieško specialiosios literatūros.

Vaikus traukte traukia nuotykių, fantastinės, siaubo knygos. Tarp jų bene populiariausia – Londone gyvenančios amerikietės Frančeskos Simon (Francesca Simon) sukurtas „Blogiukas Henris”. Šios knygos išleistos net kelios dalys.

Knygas skaityti kėdainiečiai tebemėgsta. Ilgais rudens ir žiemos vakarais šis užsiėmimas dar labiau populiarėja. Šiuo metu Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje nuolat lankosi 960, o Suaugusiųjų – apie 1,5 tūkst. skaitytojų.

Renata Smirnova

Mugė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: