16-metė kėdainietė – Japonijos fotoaparatų objektyvuose

2013-02-25 | Skiltis: Krašto žmonės

Jaunas amžius – ne kliūtis siekti užsibrėžtų tikslų net ir labai toli nuo gimtinės. 16 metų kėdainietė Austė Miglinskaitė neseniai grįžo iš vieno didžiausių ir įtakingiausių pasaulio sostinių – Tokijo. Ten mergina siekė savo svajonės – kopė modelio karjeros laiptais.

2 metų sutartis

Nuo pat mažens modeliu norėjusios tapti merginos svajonė pildytis pradėjo beveik prieš metus, kuomet „Atžalyno“ gimnazijos moksleivę pastebėjo tokios Lietuvos modelių agentūros kaip „Modelina“, „Supermodels“, „Imagine“ ir „Baltic models“.

Austė nusprendė tolimesnį savo kelią sieti būtent su „Supermodels“ agentūra. Šios agentūros specialistai pastebėjo kėdainietės nuotraukas socialiniame tinkle „facebook“. Jau pirmojo susitikimo metu jie šešiolikmetei iš karto pasiūlė pasirašyti 2 metų darbo sutartį. Nors sutarties mergina pasirašyti neskubėjo, ji beveik metus buvo kviečiama ir važinėjo į įvairias atrankas, vadinamuosius kastingus, susitikimus su potencialiais užsakovais.

A. Miglinskaitė praleido progas įgauti patirties Japonijoje ir Italijoje, tačiau praėjusį rugsėjį sulaukusi pasiūlymo padirbėti iš vienos garsiausių Tokijo modelių agentūrų „Donna“, nebedvejojo. Pasitarusi su šeima ji pasirašė 2 metų sutartį su „Supermodels“ agentūra ir po dviejų savaičių, lapkričio 15 dieną, išvyko savo ateičiai pagrindus padėti į judriąją Japonijos sostinę. Ten ji praleido du mėnesius ir dvi savaites.

Sveikas, Tokijau!

康な、東京健!

Iššūkių nebijanti, ambicinga kėdainietė lėktuvu į Tokiją su persėdimu Helsinkyje skrido viena. Jam nusileidus, mergina Tokijuje iš taksofono paskambino į ją dirbti pakvietusią agentūrą, ir sužinojo, kur vykti toliau. Autobusu keliavusi dar valandą Austė pagaliau galėjo atsikvėpti ir susitikti su savo darbdaviais. Tačiau atokvėpis truko neilgai. A. Miglinskaitė pasakojo, kad pačią pirmąją atvykimo dieną jai jau teko dalyvauti dešimtyje atrankų.

„Pirmąją dieną net nežinojau kaip elgtis, tiesiog padaviau susirinkusiesiems savo nuotraukų albumą ir pasakiau: Hello, I‘m Austė (aut. past. sveiki, aš Austė)“, – prisipažino gimnazistė.

Atvyko su tikslu – dirbti, tai ji ir darė

A. Miglinskaitė teigė, kad Tokijuje jos nesugundė daugeliui modelių įprastas naktinis gyvenimas ir vakarėliai. Mergina tikino į Japoniją atvykusi su aiškiu tikslu – dirbti. Tai ji ir darė. 10–13 atrankų per dieną nuo 10 valandos ryto iki 22 valandos vakaro. Toks darbo krūvis užgulė jaunojo modelio pečius. Kėdainietė tikina, kad ilgos darbo valandos jos nevargino, nes modelio darbas jai tikrai mylimas.

Šiandien Austė jau nebepamena, kiek kartų jai teko pozuoti fotosesijose Tokijuje: „Gal 100, o gal fotosesijų buvo ir daugiau“. Fotosesijų metu kėdainietė dirbo su modeliais iš Prancūzijos, Anglijos ir kitų pasaulio šalių. Pozuoti katalogams, parduotuvių stendams jai vienas malonumas.

„Jeigu būna bloga poza ar kažkas negerai, fotografai pasako, tačiau man viskas ėjosi sklandžiai. Buvau geros nuotaikos, dariau tai, kas man patiko ir sekėsi. Įsimintiniausia fotosesija buvo inscenizuota Havajuose, kuomet foto studijoje buvo smėlis, palmės ir labai tikroviškas gamtos peizažo vaizdas“, – pasakoja A. Miglinskaitė.

Nusifilmavo reklamoje su garsiu aktoriumi

Be galybės fotosesijų Austė įgijo ir naujos patirties – jai teko galimybė nusifilmuoti „Toyota Corolla“ automobilių reklamoje su garsiu Japonijos aktoriumi Shun Oguri. Nors per modelių atranką filmavimui merginai ne itint patiko darbo kolektyvas ir pati atranka, kurios metu reikėjo vaidinti sekretorę, Austė nesigaili, kad buvo atrinkta ir šiam darbui. Tai buvo ne tik nauja patirtis filmuojantis, bet ir galimybė dirbti kartu su garsiu aktoriumi.

„O ir pats filmavimas praėjo daug geriau nei atranka, buvo labai smagu“, – tikino A. Miglinskaitė.

Praplėtė ne tik horizontą, bet ir anglų kalbos žinias

Laisvalaikiu A. Miglinskaitė vaikščiodavo po miestą, lankydavo vietos muziejus, galerijas, parkus, šventyklas. Miestą geriau pažinti jai padėjo ir vaikščiojimai po parduotuves, iš kurių, anot kėdainietės, buvo sunku išeiti tuščiomis rankomis. Tuo tarpu anglų kalbos žinias gimnazistė gilino gyvendama viešbutyje su amerikiete ir drąsiai bendraudama su bendradarbiais.

Nors kėdainietės anglų kalbos įgūdžiai jai atvykus į Tokiją nebuvo labai geri, viešnagės pabaigoje jau buvo jaučiamas ryškus progresas. Be to, kad praplėtė savo anglų kalbos žodyną, Austė išmoko ir kelis japoniškus žodžius. Dar vienas merginai įsiminęs dalykas – svetimšalių draugiškumas. Į darbą dažnai važinėjusi metro, Austė ne kartą sulaukė praeivių pagalbos, o ir darbo atmosfera buvo labai šilta. Ypač gaila buvo išsiskirti su 18-mete Sarah iš Vengrijos. Vengrė ir lietuvaitė tapo itin artimomis draugėmis.

Nėra stereotipinis modelis

172 centimetrų ūgio ir 45 kilogramų svorio Austė patikino, kad ji nesielgia kaip kiti stereotipiškai įsivaizduojami modeliai ir kalorijų neskaičiuoja. Liekna mergina neriboja savęs virtuvėje ir nesivaržo valgyti bandelių, greito ar kito kaloringo maisto. Tiesa, viešėdama Tokijuje kėdainietė nebijojo maitintis ir tradicine svetimos šalies virtuve, nors neslepia pasiilgusi ir lietuviškų patiekalų.

Tokijas buvo tik pradžia

A. Miglinskaitė džiaugiasi, kad modelio karjerą pradėjo tokiame dideliame ir svarbiame mieste, tačiau tikino, kad tai buvo tik pradžia. Grįžusi mergina sužinojo, kad jau turi keturis pasiūlymus vykti į Korėją, Kiniją, Japoniją ir Taivaną, tačiau artimiausiu metu kelionių ji dar neplanuoja, mat jai reikia mokytis, be to, norisi pabūti Lietuvoje. Ateityje kėdainietė tikisi dar ūgtelti kelis centimetrus, kad galėtų išvykti dirbti ne tik į Azijos šalis, kur ūgio reikalavimai šiek tiek mažesni, bet ir į tokius didmiesčius kaip Niujorkas ar Paryžius.

Svajonės pildosi

Pažvelgus į Austę, galima patikėti, kad svajonės pildosi. Nuo mažens svajojusi būti modeliu, mergina atkakliai siekia šio savo tikslo. Baigusi mokyklą mergina ketina studijuoti tai, kas susiję su menais ir mada, galbūt dizainą ar panašią specialybę, tačiau vis dėlto ji artimiausią ateitį sieja su modelio karjera ir mados industrija. Bet Austė nori būti kažkuo daugiau nei tik modelis.

Paklausta, koks modelis yra jos autoritetas, A. Miglinskaitė šmaikščiai pareiškė, kad ji pati sau autoritetas, tačiau šiek tiek pagalvojusi nusprendė, kad kaip pavyzdys jai galėtų būti Rusijos modelis Tanya Dziahileva.

Austė neslepia, kad retai kada atsiverčia madų žurnalus ir net nebando kopijuoti kitų manekenių pozų. „Nei aš to noriu, nei man tai išeina. Viską darau savaip“, – sakė šešiolikmetė.

Kėdainietė su ilgesiu prisimena atsisveikinimo dieną su agentūros darbuotojais Tokijuje, kuomet visi apsiverkė ir tikino dar susitiksią.

„Aš tikiu, kad po šios kelionės viskas bus dar geriau. Geriau, negu buvo prieš ją“, – sako A. Miglinskaitė.

Agnė Dovydaitytė

Kėdainių garsas

Knypava.lt

Vienas komentaras “16-metė kėdainietė – Japonijos fotoaparatų objektyvuose”

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: