Norėjo patekti į dešimtuką, tapo pirmu

2013-03-18 | Skiltis: Kultūra ir švietimas

Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniai gali didžiuotis, kad tarp jų geriausiai anglų kalbą tarp savo bendraamžių išmanantis vienuoliktokas Dominykas Bernadišius. Jis, be vargo nurungęs per aštuoniasdešimt mokinių iš visos Lietuvos, tapo vienuoliktokų respublikinės anglų kalbos olimpiados nugalėtoju.

Sėkmė Dominykui nusišypsojo iš pat pirmo karto.

„Tokio lygio anglų kalbos olimpiadoje anksčiau nebuvau dalyvavęs. Todėl itin daug nesitikėjau. Vyliausi, kad pavyks patekti bent jau tarp dešimties geriausiųjų. O rezultatas pranoko lūkesčius, man pavyko nurungti visus varžovus. Tokia sėkme iš pradžių sunku buvo patikėti ne tik man pačiam, bet ir mano tėvams“, – puikiai nusiteikęs pasakojo Šviesiosios gimnazistas.

Dėkingas tėvams

Būtent Dominyko tėvai, pamatę sūnaus gabumus kalboms, dar prieš kelerius metus jį užrašė į Kėdainiuose veikiančią Kalbų mokyklą. Šiemet gimnazistas joje mokosi jau paskutiniuosius metus.

„Kalbų mokykloje įgijau labai daug žinių, todėl noriu tėvams padėkoti, kad mane paskatino joje mokytis“, – sakė gimnazistas. Gerų žodžių Dominykas nešykšti ir gimnazijos anglų kalbos mokytojai Giedrei Morkūnienei. Pedagogė ne tik trečius metus gimnazistą moko anglų kalbos subtilybių, bet ir auklėtinį lydėjo į Vilniuje vykusį respublikinį anglų kalbos olimpiados etapą. O sužinojusi rezultatus, džiaugėsi taip tarytum pergalę būtų iškovojusi pati. Dominykas anglų kalbos mokosi ir savarankiškai – žiūrėdamas „Discovery“ kanalą bei įvairius užsienietiškus filmus. Anot gimnazisto, originalo kalba juos žiūrėti daug įdomiau.

Sunkiausia – rašymo užduotis

Jaunuolis pripažįsta, kad respublikinei anglų kalbos olimpiadai ruošėsi nedaug. „Kartelį peržvelgiau praėjusių metų užduotis, jos manęs labai neišgąsdino. Tad nutariau daugiau nebesimokyti“, – atviravo Dominykas. Pamatęs šiųmetės olimpiados užduotis Dominykas netgi apsidžiaugė: „Tikėjausi, kad bus sunkiau. Kiek neramino tik rašymo užduotis. Per ją reikėjo parašyti esė, kurios tema skambėjo taip: „Mes planetą ne paveldim iš savo protėvų, bet pasiskolinam iš savo vaikų.“ Panašu, kad ir su ja susidoroti pavyko neprastai.“

Nors šiemet gimnazistui pavyko pademonstruoti geriausias anglų kalbos žinias tarp visos Lietuvos vienuoliktokų, tačiau ateityje studijuoti anglų kalbą Dominykas neketina. „Mane kur kas labiau traukia ekonomika ar informatika. O užsienio kalbos žinių gali prisireikti, jeigu sumanysiu mokslus tęsti kuriame nors užsienio universitete. Jau teko domėtis keliais Škotijos universitetais, o Lietuvoje labiausiai norėčiau studijuoti ISM Vadybos ir ekonomikos universitete: apie jį girdėjau daugiausiai gerų atsiliepimų“, – ateities planais dalijosi Dominykas.

Domisi sportu ir kompiuteriais

Geros nuotaikos nestokojantis gimnazistas jokiu būdu nepanašus į tipinį moksliuką. Laiko Dominykas suranda ir sportui (jau kurį laiką lanko sporto klubą, kartais pažaidžia krepšinį, nueina į baseiną paplaukioti ar tiesiog bėgioja), ir įvairiems kompiuteriniams žaidimams, ir naršymui po „YouTube“ tinklalapį, ir kitoms veikloms.

Vaikino pažymių vidurkis pavydėtinas – aukštesnis nei devyni balai. Kiek sunkiau mokykloje Dominykui sekasi tik lietuvių kalba – tiek rašymas, tiek skyryba. „Gimtojoje kalboje tiek daug visokių išimčių, kad viską sunku įsiminti“, – sakė gimnazistas. Vienuoliktokas itin džiaugiasi, kad mokosi Šviesiojoje gimnazijoje. „Čia ir mokytojai puikūs, ir klasiokai šaunūs. Ko daugiau norėti?“ – pokalbį baigė Dominykas.

Renata Smirnova

Mugė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: