Darželinuką ramino surišę kojas ir rankas?

2013-04-12 | Skiltis: Tema

Kėdainių rajono Akademijos mokykloje-darželyje „Kaštonas“ neramios nuotaikos. Čia ilgą laiką auklėtojos padėjėja dirbanti moteris įtariama surišusi mažamečiui berniukui kojytes ir rankytes. Tokiu būdu bandyta lovytėje gulėjusį vaiką nuraminti, kad jis netrukdytų ilsėtis kitiems darželinukams. Tačiau darželio vadovė tikina, kad tai – tik per daug sutirštintos spalvos.

Mano, kad rankytes spėjo atrišti

Kad ketverių metų berniukas lovytėje gulėjo surištas, tikina jo tėvas. Jis teigia, kad praėjusią savaitę į darželį užsuko kiek anksčiau nei įprastai, apie pusę trijų popiet, kai vaikai miega popiečio miego. Mažametis berniukas gulėjo kiek atokiau nuo kitų vaikų, buvo užklotas antklode. Šalia sėdėjo auklėtojos padėjėja. Berniuko tėtis sakė, jog jį pamačiusi padėjėja labai sunerimo ir iškart kyštelėjo ranką po antklode. Pamatęs tėvą, sūnus bandė keltis iš lovos, bet nepajėgė, nes jo kojos buvo surištos gumine sportine šokykle. Vaiko tėvas sakosi neabejojantis, kad buvo surištos ir rankytės, tačiau auklėtoja spėjusi jas atrišti. Grupės auklėtoja tuo metu kitoje patalpoje tvarkė žaislus.

Berniukas – labai judrus

Kėdainių rajone vieno pirmaujančių mokyklos-darželio „Kaštonas“ vadovė Danutė Deimantavičienė linkusi palaikyti auklėtojos padėjėjos versiją, jog vaikui nei kojytės, nei rankytės rištos nebuvo.

„Kad buvo surištas, tvirtina vaiko tėvelis, o auklėtojos padėjėja sako priešingai. Įvykio daugiau niekas nematė. Auklėtoja, išgirdusi triukšmą atėjo į grupę, tačiau vaikas nei verkė, nei ašarojo. Jis buvo visiškai ramus, o pavalgęs pavakarius išėjo kartu su tėvu namo“ – įvykio detales atskleidė vadovė.

Kilus triukšmui, ji pati atėjusi į grupę, tačiau tikina nemačiusi, kad vaikas būtų buvęs surištas. Mažametis berniukas yra labia judrus, sunkiai valdomas ir reikalaujantis išskirtinio dėmesio, neseniai netekęs mamos, o tėvas yra pastoviai užimtas. Dažnai pats vyras į situacijas reaguojantis per daug perdėtai ir jautriai. Auklėtojos padėjėja bandė aiškinti, kad vaikas trukdąs kitiems vaikams ilsėtis. Tėvas neneigia, kad jo sūnus yra labai judrus ir aktyvus, tačiau įsitikinęs, kad taip elgtis darželyje neturi būti priimta. Negana to, jis teigia manantis kad jo atžala galbūt galvoja, kad kojų ir rankų surišimas, normalus dalykas.

Auklėtojos padėjėja pasiprašė atleidžiama iš darbo

Šiuo metu vyksta nuodugnus tyrimas, kurio metu turėtų būti atskleistos visos įvykio aplinkybės. Auklėtojos padėjėja mokykloje-darželyje „Kaštonas“ dirba nuo 2006 metų. Per tą laiką jokių prasižengimų ji neturėjusi. Tiek tėveliai, tiek darbovietės kolektyvas iki šiol jokių priekaištų moteriai neturėjo. Pasak D. Deimantavičienės, galimai prasižengusi auklėtojos padėjėja labai išgyvena dėl šio įvykio ir sunkiai atlaikydama įtampą, pasiprašė atleidžiama iš darbo. Mokyklos-darželio vadovė, gerbdama pavaldinės sprendimą, žadėjo jos norą tenkinti.

Vaida Masilionytė

Kėdainių garsas

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: