Vienas žinomiausių Lietuvos nusikaltėlių atvirai išpažino nuodėmes knygoje

2013-04-30 | Skiltis: Žiniasklaida

Vienai žiauriausių kriminalinės Lietuvos istorijoje Vilniaus gaujai vadovavęs samdomas žudikas Valerijus Januškevičius nusprendė pirmą ir paskutinį kartą atvirai papasakoti apie nusikaltėlių pasaulio užkulisius. Garsiausiu šalies sprogdintoju vadinamas, 13 žmonių nužudęs V. Januškevičius iki šiol vengė žiniasklaidos bei visuomenės dėmesio, sakydamas, jog nemalonius prisiminimus stengiasi ištrinti.

Naujausia mafijos „bestselerių“ autoriaus Dailiaus Dargio knyga bus vienintelė V. Januškevičiaus išpažintis. 7 kartus iki gyvos galvos nuteistas, Lukiškių kalėjime bausmę atliekantis samdomas žudikas ir ateityje pasiryžęs nešnekėti apie savo „nuopelnus”.

„Daugelis nusikaltėlių net ir po daugybės metų nelinkę pripažinti savo nusikaltimų. Kadangi nesu toks veikėjas kaip H. Daktaras ar S. Gaidjurgis, manau, kad man nėra ką prarasti, todėl atėjo laikas savo išpažintimi pasidalinti su visuomene”, – per vieną susitikimų su žurnalistu D. Dargiu Lukiškių kalėjime kalbėjo septynis kartus iki gyvos galvos kalėti nubaustas V. Januškevičius.

Naujausia ir didžiausios apimties D. Dargio knyga „Vilniaus bomberio išpažintis“ knygynus pasieks nuo gegužės 20 dienos.

„Kai V. Januškevičius netikėtai atsakė į mano laišką, nesitikėjau, kad sutiks taip detaliai ir atvirai papasakoti apie tai, kas vyko paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Lietuvoje. Knyga parašyta, išklausius daugybės V. Januškevičiaus ir kitų svarbiausių su šios gaujos bylomis susijusių liudininkų pasakojimų, todėl joje bus atskleistos iki šiol tik jiems žinotos nusikalstamo pasaulio detalės“, - sakė D. Dargis.

„Vilniaus bomberis“ – tai pirmoji knyga Lietuvoje, kurioje pateikiama atvira samdomo žudiko išpažintis, aprašomi visoje šalyje nuskambėję, vos prieš 15 metų Lietuvą sukrėtę įvykiai, kuomet nevaržomos nusikalstamos grupuotės grobė turtingus verslininkus dėl išpirkų ar žudė pagal užsakymą. Knygoje bus atskleistos plačiajai visuomenei nežinomos garsiausio „teroristinio akto” Vilniuje, kai 1995 m. gegužės 26-osios popietę, šalia Vyriausybės rūmų susprogo eksbankininko Rimanto Grainio vairuojamas „Mercedes-Benz”, aplinkybės.

Pirmą kartą V. Januškevičius nužudė, dar būdamas paauglys. Būdamas šešiolikos metų, 1972-aisiais jis nušovė ir apiplėšė KGB majorą vien dėl to, kad, netekęs stipendijos, bijojo tėvų. Kaip sako jis pats, niekuomet nebūtų tapęs nusikaltėliu, jei nebūtų praradęs darbo. Šiandien šis žmogus laikomas garsiausiu Lietuvoje sprogdintoju, nužudžiusiu 13 žmonių, pasikėsinusiu dar į 4.

Knygos autorius Dailius Dargis – žurnalistas, dviejų itin populiarių, tūkstantiniais tiražais parduotų knygų „Tikroji Daktarų istorija“ ir „Kruvinasis mafijos maršrutas“ autorius. Knyga išleidžiama 10 000 vienetų tiražu.

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: