Kėdainiuose sklido tolerancijos aromatas

2013-07-17 | Skiltis: Kultūra ir švietimas

„Tai, ką čia sužinojau, tikrai pravers gyvenime ne kartą. Kalbame apie aktualijas, su kuriomis susiduriame kasdien. Džiugu, jog gauname žinių, kaip būti geresniais“, – įpusėjus dviejų dienų seminarui „Antidiskriminacijos, tolerancijos ir pagarbos kitam ugdymas“ sakė kėdainietė Viktorija.

Seminarą apie pagarbą sau ir kitam Kėdainiuose surengė Mokymo ir įgūdžių ugdymo centras. Jo lektorė Liana Mogišaitė žiniomis dalijosi su 22 klausytojais iš Kėdainių, Panevėžio, Kauno, Šiaulių, Vilniaus, Širvintų, Jonavos ir Radviliškio.

Pradėti reikia nuo savęs

Pasak L. Mogišaitės, mūsų visuomenė yra tarsi banda ir daugelis jos narių tiek gerus, tiek blogus darbus daro net nemąstydami. „Dažnas suvokiame, kad aplinkoje yra nemažai negerovių. Visi norime permainų, pokyčių geidžiame iš karto ir greitai. Turime žinoti, kad keisti gyvenimą privalome ne nuo kitų, bet nuo savęs. Nuteisti esame greiti, neretai tai darome net neįsigilinę į detales. Visiems patariu prieš darant išvadas gerai pagalvoti. Seminarų dalyviai diskusijose suprato, kad tam, jog kažką gera padarytum, privalai apsišarvuoti kantrybe. Būtent jos mūsų skubančiai visuomenei ir trūksta“, – sakė L. Mogišaitė.

Žinios visam gyvenimui

Seminare dalyvavusios Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos dešimtokės Viktorija ir Goda sakė, jog šiuose užsiėmimuose įgijo žinių visam gyvenimui. „Mokykloje matome labai daug diskriminacijos apraiškų. Ne paslaptis, jog iš vaikų tyčiojamasi dėl jų noro mokytis, išvaizdos, kalbos, elgesio. Visi turime pliusų ir minusų. Labai blogai, kad tie, kas stokoja dėmesio ar turi begales baimių, pradeda nepelnytai šaipytis iš aplinkinių. Šiame seminare aiškinomės patyčių priežastis. Gavome žinių, kurias naudosime visą gyvenimą“, – sakė aktyvios ir žingeidžios kėdainietės.

Tęstinė programa

Mokymo ir įgūdžių ugdymo centras seminarus apie toleranciją rengė ir pernai. Pasak centro atstovų, buvo sulaukta labai didelio pasisekimo. „Pernai mūsų seminaruose norėjo sudalyvauti apie 130 asmenų, tačiau kokybiškai mokymus organizavome tik pusei. Todėl nutarėme projektą pratęsti. Šįmet susidomėjimas nė kiek nemažesnis. Diskusijų apie toleranciją reikia ir keturiolikmečiams paaugliams, ir brandesnio amžiaus žmonėms. Mūsų mokymai yra interaktyvūs, daug diskutuojame, atliekame praktinių užduočių. Visi išklausę seminarų informaciją, gali puikiai žinias perteikti kitiems“, – sakė L. Mogišaitė.

Vilija Mockuvienė

Mugė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: