Sėkmę ir gerovę miestui lemia Radvilų herbo pasaga

2013-07-17 | Skiltis: Susitikimai

Kėdainiams – 641! Šią sukaktį minintis miestas rugpjūčio 8–10 dienomis kviečia į tradicinę Kėdainių miesto šventę.

Šių metų miesto šventės simbolis – pasaga, šventės šūkis – „Sėkmės, gerovės, mieste, tau

Ketvirtadienį „Laimės pasagą“ išbandys sportininkai

„Laimės pasagos“ metimas į tolį, kuriame galės dalyvauti visi renginio vietoje užsiregistravę kėdainiečiai ir miesto svečiai, numatytas jau pirmąją šventės dieną, rugpjūčio 8-ąją, ketvirtadienį, senajame Kėdainių miesto parke, kur nuo vidurdienio vyks sporto ir sveikatingumo renginiai.

Centrinėje parko estradoje rungtyniaus vaikščioti dar nemokantys patys mažiausi šventės dalyviai „ropliukai“. Vaikučių tėveliai stengsis vienas kitą pralenkti stumdami savo vaikų vežimėlius.

Stalo tenisas, šaškės ir šachmatai, smiginis, triratukų, riedučių ir riedlenčių varžybos, judrieji šokiai, kiokušin dalyvių pasirodymas, šiaurietiškojo ėjimo pamokos, miesto gimtadienio skaičių simbolizuojančių distancijų bėgimas vaikams ir suaugusiesiems – senajame miesto parke numatyta nenuilstama energija pulsuojanti sveikatingumo oazė.

Ir tai dar ne visi sporto ir sveikatingumo dienos renginiai – iš ryto Kėdainių miesto stadione vyks tarptautinis futbolininkų turnyras, o vakare Kauno kolegijos Kėdainių J. Radvilos fakulteto sporto aikštyne nuo 19 val. prasidės krepšinio vakaras, kuris, kaip jau įprasta, tęsiasi iki vėlyvos nakties ir krepšinio aistruoliams suteikia itin daug gerų emocijų.

Penktadienį įspūdingo dydžio pasagą su palinkėjimais iškels teatralai

Simbolinių sėkmės ir gerovės pasagų jau prigamino Kėdainių dailės mokykla. Jos kaip prizai bus dovanojamos aktyviausiems šventės dalyviams.

Beveik visas šventinis penktadienis skirtas menams. Kėdainių kultūros centre bus atidaryta Kėdainių menininkų, Daugiakultūriame centre – visos Lietuvos dailininkų kūrybinių darbų parodos.

Visiškai netikėtoje erdvėje – Babėnuose prie Mikalojaus Daukšos ąžuolo – poezijos improvizacijos, rankraščiai ant pievos, kūrybiniai atsivėrimai. Čia Kėdainių rajono literatų klubas VARSNA kartu su draugais ir kolegomis iš aplinkinių rajonų minės savo kūrybinės veiklos 15-os metų sukaktį.

Į penktadienio šventės programą 17 val. itin ryškiu akcentu įsiterps naujos Kėdainių sporto ir pramogų arenos – AB „Lifosa“ dovanos miestui – atidarymas.

Vakare įspūdingo dydžio simbolinę pasagą su sėkmės ir gerovės palinkėjimais iškels Kėdainių kultūros centro teatro studijų artistai, 21 val. Didžiosios Rinkos aikštėje pradėsiantys teatralizuotą šventės atidarymą pagal Algimanto Kaminsko „Kėdainių kronikas“.

Penktadienio vakarą Kėdainiuose sutems „Sidabrinės gervės naktys“. Miestelėnams nereikia nerimauti, kaip naktį po ilgai užsitęsusių išskirtinai gerų kino filmų grįš namo – po renginio iš Didžiosios Rinkos aikštės važiuos maršrutiniai autobusai.

Šeštadienį miesto parke švies pirotechninės pasagos

Rugpjūčio 10-osios, šventinio šeštadienio ankstų rytą senamiesčio gyventojus žadins Kėdainių miesto šventėse jau įprastas prekymečio gaudesys. Ir kas miegotų tokį rytą, kai į Kėdainius su įvairiausiomis gėrybėmis suvažiuoja šimtai prekybininkų iš visos Lietuvos. Be to, šiais metais pirmą kartą vyks viso Kėdainių rajono amatininkų mugė, veiks amatų mokykla.

Visa Didžioji gatvė šeštadienį nuo 16 val. taps Jaunystės gatve, kurioje šoks, gros, vaidins, fotografuos ir kitokiais menais grožėsis bei juose dalyvaus jaunimas. Gali būti, kad vaikai ir jaunimas šventėje sulauks ypatingų svečių – Klounų teatro studijos DULIDU iš Klaipėdos.

Vėlai vakare Kėdainių Mikalojaus Daukšos bibliotekos kiemelyje numatytas kitoks vakaras jaunimui. Su alternatyvia, vibracine muzika ir pripučiamu kinu.

Šventė baigsis populiarių Lietuvos atlikėjų ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertu miesto parke, tačiau ir ši jau tradicinė miesto šventės pabaiga žada išskirtinių momentų – būtent vakaro koncerto scenoje Kėdainiams bus įteiktas Europos Tarybos Garbės Ženklas, o šventę vainikuos simbolinę sėkmės ir gerovės pasagą menantys pirotechnikos efektai.

Jaunieji talentai, sudaužyta širdis ir pirklio Keidangeno punktai sakymų

Pasak šventę rengiančių Kėdainių kultūros centro darbuotojų, ši šventė tradicinė, tačiau ji turi labai svarbų išskirtinį bruožą – kėdainiečiai ir miesto svečiai kviečiami ne tik stebėti, bet ir patys aktyviai dalyvauti šventiniuose renginiuose, nes visus gerus sumanymus įgyvendinti galime tik mes patys. Akivaizdžiausias to įrodymas – šeštadienio koncertas jaunimui Didžiosios Rinkos aikštėje, skirtas būtent tam, kad čia, Kėdainiuose, atrastume jaunų talentų. Kiekvienas galės pasirodyti esąs būtent toks, lipti į sceną skambant muzikai ir pasijusti vos ne tikrame X FAKTORIUJE, o gal ir padainuoti kartu su renginio viešnia X FAKTORIAUS nugalėtoja Giedre.

Dar vienas momentas, kuriam neturėtų likti abejingas nė vienas kėdainietis – numatoma akcija „Saugokime vieni kitus“. Avaringiausias miesto vietas šventės metu turėtų žymėti ant asfalto baltame fone nupiešta sudaužyta širdis.

Kiek ilgiau nei pati šventė kėdainiečius ir miesto svečius žada stebinti miesto centre, ant parduotuvės „Norfa“ sienos atsirasianti Felikso Paulausko meninė instaliacija „Pirklio Keidangeno punktai sakymų“. Toje vietoje dar caro metais buvo įsikūręs Kėdainių paštas ir būtent iš čia sklisdavo žinios. Ant devynių mėlynų plokščių išrašytos prasmingos mintys vėl neš žinią ir galbūt net atsitiktiniam praeiviui kada nors primins, kad tai buvo Kėdainiuose.

Visa šventės programa – interneto svetainėje www.kedainiukulturoscentras.lt

Ramutė Šukienė

Kėdainių kultūros centro reklamos redaktorė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: