Studentai moko vaikščioti vandeniu

2013-08-13 | Skiltis: Kultūra ir švietimas

Norite pabandyti pavaikščioti vandens paviršiumi? O gal palaikyti rankose ugnį? Susipažinkite su išradingais Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais, visą vasarą rodančiais įspūdingą programą „Tarp ugnies ir ledo KTU virtuvėje“. Neseniai pasirodę festivaliuose „Varom“ ir „Galapagai“, jau kitą savaitę studentai linksmins „Pure Future“ dalyvius ir svečius.

Magiškoje studentų virtuvėje – triukai su vandeniu ir ugnimi

„Net aukštaūgiai vaikinai šokinėjo mūsų krakmolo vonioje ir nenorėjo išlipti!“ – įspūdžius dalijosi viena iš pasirodymo scenarijaus autorių, būsimoji medžiagų ir nanotechnologijų antrakursė Dalia. Realizuoti įvairiausiais pasirodymų idėjas studentams padeda KTU Rinkodaros skyriaus komanda. Programos dalyviai teigė, kad kaskart jiems pavyksta vis geriau – jie sulaukia vis didesnio publikos dėmesio.

Kuo smagi ta vonia? Pasirodo, greitai gali perbėgti tokio skysčio paviršiumi, o sustojęs – grimzti. Pasėmęs vandens su krakmolu, gali padaryti kietą gniūžtę, o saują atleidus – vanduo išteka pro pirštus. „Eksperimento pagrindas – neniutoniniai skysčiai, – aiškino Dalia. – Kol tokį skystį veikiame tam tikra jėga, jis būna sukietėjęs. Tik nustojame veikti, ir jis vėl suskystėja.“

Studentų rodomais triukais domėjosi ne tik į festivalį susirinkę žiūrovai, bet ir muzikos žvaigždės. Štai Svaras iš grupės „G&G Sindikatas“ taip pat neatsilaikė pagundai palaikyti rankose ugnį. Atrodo pavojinga?

KTU spektaklio aktorius, būsimasis mechatronikos antrakursis Gintautas tikina, kad visai nepavojinga ir noriai atskleidžia šio triuko esmę. „Žmonių paprašome sudrėkinti rankas, į kitą dubenį su vandeniu įleidžiame indų ploviklio, jį gerai išmaišome, tada į mišinį prileidžiame gamtinių dujų, – aiškina studentas, – taip susidaro burbulai, kuriuose yra susikaupusios dujos. Su šlapiom rankom pasemiame mišinio ir jį padegame. Burbulams sprogstant dujos užsidega, o kadangi rankos yra drėgnos, ant jų esantis vanduo, sugerdamas visą šilumą, išgaruoja, tad rankos lieka nepažeistos – tik šiek tiek šiltos.“

Tik nebandykite atlikti to namuose! Šiuos triukus atliekantys studentai – Studentų mokslinės draugijos, Sustiprintų studijų grupės nariai ir KTU Moksleivių laboratorijos savanoriai – ne tik supranta jų mokslinę esmę, bet ir ne kartą yra juos išbandę.

Bando „užkrėsti“ žmones domėtis mokslu

Studentų teigimu, dalyvaudami šioje mokslo populiarinimo programoje, jie įgyja naudingų įgūdžių ir patirties: išmoksta valdyti auditoriją, įgyja organizacinių gebėjimų, komandinio darbo įgūdžių. Vis tai jiems pravers ir ateityje – ginantis diplominius darbus, pristatant mokslo pasiekimus tarptautinėse konferencijose, kitur.

Tačiau smagiausia studentams matyti nuoširdų žmonių susidomėjimą, jų veiduose atsirandančią nuostabą. Žiūrovams ne tik įdomu išsiaiškinti, kaip daromi eksperimentai, – jie užduoda studentams pačių įvairiausių klausimų: kuo naudingos vėjo jėgainės, kaip orientuojasi lėktuvai ir t.t. „Studijuojame pačias įvairiausias specialybes, todėl galime žmonėms gana išsamiai viską paaiškinti“, – sako Dalia.

Studentų teigimu, supratimas ir žinojimas padeda įveikti baimę, skatina susidomėjimą. „Žmonės bijo to, ko nežino, o kai supranta, kaip kas nors vyksta, pradeda ir patys domėtis, – sako Gintautas. – Aš manau, kad mūsų eksperimentai užkrečia žmones noru domėtis mokslu.“

Vaizdo reportažas iš renginio: https://www.youtube.com/watch?v=IJFj7xzRZWg

Aldona Steponavičiūtė, Kauno technologijos universitetas

 

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: