Išmanieji prietaisai – jaunimo gyvenimo dalis

2013-08-20 | Skiltis: Kultūra ir švietimas

TNS Lietuvoje atlikto „Mobile Life“ tyrimas rodo, kad apie pusę 15- 29 metų amžiaus mieste gyvenančių jaunuolių kone kiekvienais metais atnaujina savo IT prietaisus. Šią tendenciją patvirtina ir prekybos tinklo „Technorama“ komercijos direktorius Česlovas Steigvila, kuris teigia, jog artėjant rugsėjo pirmajai kompiuterinės įrangos ir planšečių pardavimai išaugo 3 kartus. Socialinių mokslų daktarė ir „Karalienės Mortos mokyklos“ įkūrėja Austėja Landsbergienė sako, kad moksleivių noras turėti naujausius prietaisus yra natūralus, nes vaikai žengia koja kojon su technologijų raida ir jiems yra būdingas noras kurti ir tyrinėti.

Remiantis tyrimo „Mobile Life“ duomenimis, Lietuvoje jaunimas labiausiai pamėgęs nešiojamąjį kompiuterį kaip priemonę, kuri padeda mokytis ir pramogauti bei leisti laisvalaikį. „Rinkdamiesi kompiuterį ar planšetę daugelis klausinėja apie konkrečias funkcijas ir prasitaria, kad IT prietaisas bus reikalingas mokslui, atliekant užduotis ir ieškant informacijos,“- patirtimi dalinasi „Technorama“ atstovas Č. Steigvila.

Perkeldami bylas ar muziką, 58 proc. mūsų šalies interneto vartotojų rinktųsi nešiojamąjį kompiuterį, 18 proc. – išmanųjį telefoną ir 3 proc. – planšetinį kompiuterį. Tokias išvadas skelbia TNS atliktas „Mobile Life“ tyrimas.

Planšetės turėtų aplenkti nešiojamuosius kompiuterius

Nors nešiojamieji kompiuteriai šiuo metu užima lyderio pozicijas jaunimo tarpe, informacinių technologijų rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad planšetinių kompiuterių pardavimas pasaulyje bus didesnis nei nešiojamųjų kompiuterių. Tai patvirtina jau dabar išaugę planšetinių kompiuterių pardavimai.

„Lyginant su praėjusiais metais, planšečių pardavimai išaugo 3 kartus, išmaniųjų telefonų parduota beveik 2 kartus daugiau, vis dar auga ir kompiuterių pardavimai“, – teigia „Technoramos“ vadovas Č. Steigvila.

Vis labiau populiarėjančias planšetes Lietuvoje daugiausia naudoja jaunimas ir verslininkai. Kaip pagrindinius planšečių privalumus daugelis įvardyja formą ir dydį, patogumą naudoti ir mobilumą. Moksleiviai ir studentai planšetes naudoja skaitant literatūrą, konspektuojant pamokų ar paskaitų medžiagą, ieškant informacijos internete. Pasak soc.m.dr. A. Landsbergienės, naujosios interaktyvios technologijos padeda sukurti aplinką, kurioje vaikai gali veikdami mokytis, taip pat technologijos padeda vizualizuoti sunkiai suprantamas idėjas/sąvokas.

Ar mobilusis telefonas pakeis kompiuterį?

Kaip rodo tyrimai, išmaniųjų telefonų pardavimai gana panašūs lyginant su nešiojamųjų kompiuterių pardavimais. Jaunimo tarpe išmanioji telefono versija tampa ne tik priemone skirta paskambinti, bet daugiafunkciniu aparatu įkūnijančiu bendravimą, informacijos kaupimą, pramogas. Išmanieji telefonai daugeliui atstoja kompiuterį, planšetę, fotoaparatą ar muzikos grotuvą, tačiau dažniausiai skirti bendravimui, pramogoms.

IT ekspertų nuomone, išmaniųjų telefonų rinka tikrai augs, tačiau šie įrenginiai savo paskirtimi tikrai neprilygs nešiojamiesiems kompiuteriams ar planšetėms. Be to, tobulėjant mobiliųjų įrenginių funkcionalumui ir augant jų naudotojų skaičiui, planšetiniai įrenginiai dar labiau konkuruos su kompiuteriais. „Matydamas šių dienų tendencijas neabejoju, jog netolimoje ateityje planšetės nukonkuruos nešiojamuosius kompiuterius“,- sako „Technorama“ komercijos vadovas Česlovas Steigvila.

Pasak „Karalienės Mortos mokyklos“ vadovės Austėjos Landsbergienės, technologijos skatina vaikų socio-emocinę, kalbos ir motorikos raidą.

Janina Sabaitė Melnikovienė, UAB “Adres”

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: