Policijos rūpestis – naujus mokslo metus pradedančių vaikų saugumas

2013-08-30 | Skiltis: Visuomenė

Prasidedant mokslo metams, Lietuvos policija organizuos daug priemonių, skirtų naujus mokslo metus pradedančių vaikų saugumui. Rugsėjo pradžioje ypatingas policijos dėmesys bus skiriamas vaikams ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose. Kaip ir kiekvienais metais, pareigūnai patruliuos ir budės prie mokyklų, kontroliuos į mokyklas mokinius vežančius autobusus, vykdydami švietėjišką veiklą lankysis mokyklose, aiškins vaikams saugaus elgesio taisykles.

Visoje šalyje policijos pareigūnai vykdys trumpalaikius reidus prie mokyklų. Prieš pamokas ir po jų pareigūnai tikrins transporto priemones, kurias vairuoja mokiniai. Taip pat didelis dėmesys bus sutelktas į vaikus, važiuojančius dviračiais. Pareigūnai domėsis, ar vaikai turi atšvaitų, primins jiems šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju paros metu.

Policijos pareigūnai organizuos policines priemones vairuotojų bei pėsčiųjų daromiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams užkardinti, padidintas dėmesys bus kreipiamas į prie ugdymo įstaigų esančias pėsčiųjų perėjas, pareigūnai vykdys transporto priemonių vairuotojų, taip pat motociklų (mopedų) vairuotojų ir jų keleivių elgesio (saugos šalmai, važiavimo greitis) kelyje kontrolę.

Per rugsėjo mėnesį policijos pareigūnai ruošiasi aplankyti daugumą bendrojo lavinimo mokyklų, priminti pagarbos žmogaus gyvybei ir jos išsaugojimui suvokimą, atsakomybę už savo elgesį kelyje, viešosiose vietose, skaudžius eismo įvykius. Policijos atstovai bendraus su moksleiviais ir pedagogais, aiškins savisaugos ir turto apsaugos pagrindus, primins atsakomybę už alkoholio, tabako ar narkotinių medžiagų vartojimą.

Policijos pareigūnai dalins atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, aiškins saugaus elgesio gatvėje taisykles. Su pradinukais bendraus policijos bičiulis Amsis, vyks užsiėmimai su moksleiviais apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų patalpose įrengtose saugaus eismo klasėse.

Pareigūnai taip pat kviečia tėvelius pasirūpinti, kad vaikai saugiai eitų į mokyklą, ir aprūpinti juos visomis galimomis eismo saugos priemonėmis.

Mokslo metų pradžia - gera proga dar kartą priminti vaikui kelių eismo taisykles ir kartu su juo nueiti iki mokyklos, atkreipiant vaiko dėmesį į tai, kur ir kaip reikia pereiti gatvę. Mažiausiems eismo dalyviams praverstų nusipieštas kelio į mokyklą ir iš jos planelis. Vežantiems vaiką automobiliu tėveliams taip pat primename apie saugos diržus ar specialias kėdutes ir raginame nepamiršti šių priemonių.

Vaikams labai svarbus ir asmeninis tėvų pavyzdys, kaip saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Tėvai turėtų būti pirmieji, ir patys kantriausi, mokytojai, pratindami vaikus, ypač būsimuosius pirmokus, būti atidiems, atsargiai elgtis gatvėje, tamsiu paros metu neišeiti į kelią be atšvaitų.

Lietuvos policija vaikams linki saugių mokslo metų!

Policija.lt

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: