Apželdinama Gedimino gatvės pakelė

2013-10-08 | Skiltis: Krašto naujienos

Žiemą, iškirtus Gedimino gatvę juosiančias tuopas, dabar šio kelio ruožo laukia akiai malonios permainos. Pradėti įgyvendinti aplinkos sutvarkymo ir apželdinimo darbai. Sunaikinti kelmai frezavimo būdu ir atrinkti sodinimui želdiniai. Atsodinti yra skirta 20 tūkst. litų iš savivaldybės specialiosios programos biudžeto sąskaitos, kurioje kaupiamos lėšos, sumokėtos fizinių ir juridinių asmenų kaip želdinių atkuriamosios vertės kompensacija iškertant augalus.

Naujai pasodinti želdiniai pakeis kelis dešimtmečius čia augusius, akivaizdžiai nusilpusius, pažeistus, sausaviršūnius medžius, kėlusius pavojų gyvybei.

Vykdant kirtimo darbus, nuomonių sulaukta visokių: vieni palaikė šią idėją, kitiems tai buvo nuostabą ir pasipiktinimą keliantis triūsas. Suprantama, jog žmogui, gyvenančiam kitame miesto gale ir ne kasdien keliaujančiam šia rajoninio kelio atkarpa, ir nematančiam realaus pavojaus, galbūt ir buvo keista, kam tokie užmojai. Tačiau, iškirtus senas tuopas ir prašviesėjus gatvei, didžioji dalis gyventojų suprato naudą.

Sodinant naujus medelius ir krūmus, bus siekiama apsaugoti žmones nuo triukšmo, išmetamųjų dujų ir dulkių. Parinkti želdiniai netrukdys eismo saugumui, nes bus sodinami šiek tiek atokiau nuo važiuojamosios kelio dalies. Medžių rūšys parinktos atsparios klimatinėms sąlygoms bei miesto taršai. Augalai bus sodinami grupėmis, siekiant išsaugoti pačių kėdainiečių šalimais suvešėjusius ir prižiūrimus želdinius, paįvairinant esančią erdvę. Žaliuos mišrūs keliolikos rūšių želdiniai, sudarysiantys palankias sąlygas bioįvairovei.

Gražiai sutvarkyta aplinka maloniai džiugina gyventojo akį ir reprezentuoja miestą. Norint turėti skoningą, jaukią, harmoningą aplinką, reikalingas visų mūsų dėmesys ir rūpestis.

Parengė Aplinkosaugos ir civilinės saugos skyriaus vyr. specialistė Agnė Lukošiūtė

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: