Artėja Visų Šventųjų diena, Vėlinės

2013-10-22 | Skiltis: Visuomenė

Artėja Visų Šventųjų diena, Vėlinės. Tai laikas, kai skubame aplankyti savo artimųjų, giminių kapus, keliaujame į tolimiausius šalies kampelius. Susikaupimas, prisiminimai apie mirusiuosius sukuria ypatingą nuotaiką, ir turbūt retas pagalvojame, kad tokiu laikotarpiu gali atsirasti žmonių, pasinaudojančių šia situacija. Todėl policijos pareigūnai, norėdami, kad nuotaikos neaptemdytų nelaimė ar nusikaltimas, prašo visų rajono gyventojų būti budriais ir atsakingais už save, kitus ir savo turtą.

Išvykdami iš namų ilgesniam ar trumpesniam laikui, būtinai pasirūpinkite, kad jie pasiliktų saugūs. Įsitikinkite, kad sandariai uždarėte langus, balkonus, užrakinote duris visais užraktais. Paprašykite kaimynų, kurie lieka savo namuose, kad atkreiptų dėmesį į įtartinus asmenis, garsus prie jūsų namų.

Taip pat būkite atsargūs kelyje. Tomis dienomis eismas būna tikrai intensyvus, tad vairuotojai ir pėstieji turi būti itin atidūs, kantrūs ir pakantūs vieni kitiems. Būtina griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių, kelio ženklų reikalavimų, nustatyto važiavimo greičio, segėti saugos diržus, jokiu būdu nevairuoti rizikingai, nesėsti prie vairo išgėrus. Paprastai nemažų sunkumų patiria vairuotojai, norintys automobilius pasistatyti arčiau kapinių, todėl policininkai primena, jog automobiliai gali būti paliekami tik leistinose vietose, jie jokiu būdu neturi trukdyti eismui.

Deja, kapinės, šventa vieta, nesustabdo ilgapirščių. Todėl prašome visų gyventojų būti atsargiais ir atidžiais. Prie kapinių nepamirškite užrakinti automobilio, uždaryti langų, įjungti signalizacijos. Automobiliuose nepalikite savo asmeninių daiktų – rankinių, dokumentų, piniginių, mobiliojo ryšio telefonų, net jei automobilis signalizuotas, užrakintas.

Atidūs būkite ir prie kapų – tvarkydami juos, be priežiūros šalia kapo nepalikite rankinių, kitų daiktų.

Siekiant užtikrinti viešąją tvarką, nusikalstamų veikų prevenciją ir eismo saugumą, lapkričio 1-ąją ir 2-ąją bus sustiprintos Kėdainių policijos pajėgos. Pareigūnai ir policijos rėmėjai budės prie kapinių Kėdainių mieste, rajone patruliuos papildomas mobilus ekipažas.

Kėdainių r. PK informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: