Penktą kartą Leipcige įteikto saugių darbo vietų kino apdovanojimo laureatas – filmas „Mes, kalėjimo sargai“

2013-11-08 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Tarptautiniame Leipcigo dokumentinio ir animacinio kino festivalyje („DOK Leipzig“) 2013 m. saugių darbo vietų kino apdovanojimas atiteko režisieriaus Aly Muritibos filmui „Mes, kalėjimo sargai“ („C(us)todians“). Tai penktas kartas, kai Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (EU-OSHA) įteikė kino apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą darbo tema.

Brazilijos kino kūrėjo Aly Muritibos filme „Mes, kalėjimo sargai“ rodoma Brazilijos kalėjimo kasdienybė jo prižiūrėtojų akimis. Filme atskleidžiamos sunkios darbo sąlygos kalėjime. Jis skatina diskutuoti apie psichosocialinę riziką darbe, kuri yra ir būsimos 2014–2015 m. EU-OSHA Saugių darbo vietų kampanijos tema.

Vertinimo komisija apie apdovanotąjį filmą atsiliepė taip: „Tai pavojingas, nenuspėjamas, įtampos ir nežinios kupinas kino kūrinys. Jo režisierius taip gerai pažino ir atskleidė savo pasirinktus veikėjus, kad filmo žiūrėjimas suteikia tikrą buvimo toje vietoje pojūtį. Čia galima iš arti pamatyti, su kokiais sunkumais dirbantieji nuolat susiduria toje sudėtingoje ir potencialiai pavojingoje darbo aplinkoje. Trūkstant lėšų ir išteklių, pervargusių kalėjimo prižiūrėtojų ir sargų darbas – tai tarsi nuolatinė kova su ugnimi. Šio filmo stiprybės yra jo pastabumas ir ypač artimas ryšys su veikėjais, nerimą keliantis garso takelis ir niūri spalvų gama, perteikianti pilką kalėjimo būtį, kurioje pagrindinis filmo herojus tampa mūsų, žiūrovų, vedliu ir angelu sargu.“

Šio 2009 m. įsteigto kino apdovanojimo tikslas – atkreipti dėmesį į darbuotojų sveikatos ir saugos svarbą visoje Europoje, paskatinant ir įkvepiant kino kūrėjus kurti ir rodyti dokumentinius filmus apie žmogų besikeičiančiame darbo pasaulyje.

Aštuoniuose nominuotuose viso pasaulio kino kūrėjų filmuose įvairiomis su darbu susijusiomis temomis pabrėžiama, kokia svarbi yra darbuotojų sauga ir sveikata. Šiuose įvairiausiose šalyse – nuo Italijos ir Švedijos iki Izraelio ir Nepalo – sukurtuose filmuose nagrinėjamos tokios temos kaip darbuotojų migracija, darbo sąlygos didžiuosiuose prekybos centruose, investicinės bankininkystės užkulisiai ir darbininkų darbas fabrikuose.

Nominuotieji filmai atrinkti iš daugiau kaip 2 240 dokumentinių filmų, kuriuos šiais metais festivalyje „DOK Leipzig“ pristatė 114 valstybių. Nugalėtoją išrinko tarptautinė vertinimo komisija, kurioje dalyvavo tiek kino, tiek profesinės saugos ir sveikatos ekspertai.

Daugiau apie filmą
Saugių darbo vietų kino apdovanojimas
Skrajutė
Vaizdo medžiaga
Apdovanojimų ceremonijos nuotraukos
Saugių darbo vietų kampanija „Bendromis jėgomis mažinkime riziką darbe“
Festivalis „DOK Leipzig“

Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: