Pereiti prie turinio

Ekologiškas ūkininkavimas

Vis daugiau žmonių ima domėtis tuo, kas yra ekologiškas ūkininkavimas. Ir taip yra tikrai ne dėl mados ar reklamos. Žmonės supranta, kad ekologiškas ūkininkavimas yra tiesiogiai susijęs su geresne jų sveikata ir pilnavertišku bei kokybišku gyvenimu. Todėl visiškai natūralu, kodėl šiomis dienomis neretas iš mūsų imame galvoti apie tai, kokius maisto produktus renkamės ir kas kasdien patenka į mūsų organizmą.

Kita vertus, ekologiškas ūkininkavimas neapsiriboja tik nauda žmonėms. Jis taip pat turi didelę įtaką ir mus supančiai aplinkai. O tai yra dar viena labai opi ir didžiulio visuomenės dėmesio sulaukianti tema. Todėl ekologiško ūkininkavimo atveju yra gerokai sumažinama aplinkos tarša ir dirvos erozija, išsaugojama daugiau vandens, pagerinamas dirvos derlingumas ir naudojama mažiau energijos. Ekologiškas ūkininkavimas nenaudojant pesticidų taip pat yra saugesnis paukščiams, gyvūnams bei aplink gyvenantiems žmonėms.

Nereikia pamiršti, kad ekologišką ūkininkavimą pasirenkantys vartotojai augindami gyvulius taip pat nenaudoja jokių papildomų cheminių medžiagų, antibiotikų, augimo hormonų bei kitų kenksmingų priemaišų. Be to, ekologišku būdu auginami gyvūnai taipogi turi didesnę judėjimo laisvę jiems puikiai pritaikytoje aplinkoje, kuri padeda jiems išlikti sveikesniems.

Be jokios abejonės, šie aspektai nėra vieninteliai, kuriuos galima paminėti kalbant apie ekologiško ūkininkavimo naudą ir būtinybę šiuolaikiniame pasaulyje. 2016 m. atlikto tyrimo duomenimis matyti, kad organiška mėsa ir pienas yra kur kas maistingesni ir naudingesni mūsų sveikatai. Juose yra gerokai didesnis tam tikrų mūsų organizmui reikiamų medžiagų kiekis, nepamirštant ir omega-3 sočiųjų rūgščių, kurių yra net 50 proc. daugiau nei įprastiniu būdu užaugintuose minėtuose maisto produktuose.

Be to, organiškas ūkininkavimas yra niekaip nesusijęs su genetiškai modifikuotais produktais, apie kuriuos pastaraisiais metais yra labai daug kalbama viešojoje erdvėje. Kaip žinia, genetiškai modifikuoti produktai mūsų organizme gali sukelti įvairius neigiamus pokyčius, todėl jei norime to išvengti, kaip įmanoma daugiau dėmesio turėtume skirti ekologiškai ir sertifikuotai produkcijai. Taigi, ekologiškas ūkininkavimas ir jo nauda mūsų gyvenimui yra tiesiog neginčijama, todėl jei iki šiol nesidomėjote šia sritimi, pats metas tai pakeisti.