Pereiti prie turinio

Sveika gyvensena – nuo ko pradėti?

sveikas maistas - sveika gyvensenaSveika gyvensena prasideda čia ir dabar! Todėl jei pastaruoju metu vis dažniau pagalvodavote, nuo ko pradėti sveiką gyvenseną, pateiksime jums keletą naudingų patarimų.

Nustatykite tikrąją dabartinę savo sveikatos būklę

Pirmasis žingsnis, kurį turėtų žengti kiekvienas, norintis pradėti gyventi sveikiau ir produktyviau, turėtų būti apsilankymas pas savo gydytoją, kuris paskirtų reikiamus tyrimus, padedančius įvertinti jūsų organizmo būklę. Žinodami tikslius skaičius, galėsite lengviau pasirinkti reikiamus maisto produktus ir fizinio aktyvumo lygį.

Subalansuokite savo kasdienę mitybą

Sveika gyvensena yra neįsivaizduojama be sveikos mitybos. Tai yra kertinis sveikos gyvensenos elementas. Žinoma, nemenkai daliai žmonių sveika mityba iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip labai sudėtinga ir neįveikiama užduotis, kelianti tik didelį galvos skausmą. Tačiau iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau nei jums galėjo pasirodyti. Sveikai besimaitinantys žmonės turi kur kas daugiau skirtingų – ir visų svarbiausia sveikų – pasirinkimų, todėl jų mityba būna įvairesnė, skanesnė ir kur kas įdomesnė (kaskart galima atrasti vis naujus ir iki tol neragautus patiekalus). Taigi, pradėkite domėtis sveika mityba ir pasistenkite suformuoti sveikos mitybos planą.

Daugiau judėkite

Jums taip pat reikėtų pasirūpinti ir pakankamu fiziniu aktyvumu. Nepaisant to, koks bebūtų jūsų amžius ar fizinė būklė, sportuoti reikėtų reguliariai ir sistemingai. Be abejo, jokiu būdu nereikėtų persistengti. Pastebima, kad nemaža dalis žmonių, kurie pradeda propaguoti sveiką gyvenseną, labai greitai suklumpa vien dėl netinkamai pasirinkto fizinio krūvio. Jei akimirksniu imsite labai intensyviai ir sunkiai sportuoti, greitai pervargsite, todėl nebejausite jokio entuziazmo ir jums pradės stigti motyvacijos. Todėl stenkitės pasirinkti jums priimtiniausią ir maloniausią sporto šaką ar tam tikras fizines treniruotes. Trumpiau tariant, darykite tai, ką mėgstate – tuomet neturėtų kilti minčių tinginiauti ir vengti papildomo fizinio aktyvumo.

Nepamirškite ilsėtis

Taip, jūs supratote visiškai teisingai! Poilsis propaguojant sveiką gyvenseną yra bene svarbiausias elementas – be to, jis neabejotinai yra ir pats maloniausias. Ir net jei teigiate didžiąją dienos dalį labai sunkiai dirbantys ir sunkiai randantys laisvo laiko, visų pirma turėtumėte stabtelti ir pagalvoti, kas jūsų laukia po vienerių ar dvejų metų. Didelis nuolatinis stresas, įtampa ir poilsio trūkumas gali įtakoti begalę įvairių sveikatos problemų, todėl jei norite gyventi sveikiau ir produktyviau, leiskite sau pailsėti.