Viktoras Uspaskichas sako netiesą

2012-09-11 | Skiltis: Krašto istorijos puslapiai

Žiniasklaidai paviešinus, kokios katastrofiškos būklės šiandien yra politiko Viktoro Uspaskicho verslo įmonėms priklausantys Kalnaberžės ir Sirutiškio dvarai, jis viešai pareiškė, esą valstybė jam tuos dvarus primetė, o paskui trukdė restauruoti.

Štai viena iš V. Uspaskicho citatų, pasirodžiusių informaciniame portale Delfi: „Man tai nesvarbu tie dvarai, jie buvo mums įkišti. Žinau, kad įmonės į juos investavo, paskui valstybė sutrukdė juos restauruoti ir tuo viskas baigėsi“. Žurnalisto paklaustas, kas tuos dvarus „įkišo“, politikas aiškino, esą „valstybinių įmonių atstovai pusę metų vaikščiojo ir siūlė po 10-20 tūkst. litų tuos dvarus nupirkti“.

Kultūros paveldo departamentas atsakingai pareiškia, kad tai yra netiesa. Kalnaberžės dvaro statinius, kitados priklausiusius garsiam Rusijos reformatoriui Piotrui Stolypinui, viena iš V.Uspaskicho verslo įmonių UAB „Lukta“ įsigijo ne iš valstybės, bet iš privataus asmens už 12 tūkstančių litų. Sutartyje nurodyta ir vidutinė rinkos vertės kaina – 238 tūkst. litų.

Nuo 2001 metų kovo 6 d., kai UAB „Lukta“ nusipirko buvusį P.Stolypino dvarą, Kultūros paveldo departamentas nėra sulaukęs iš savininko nė vieno kreipimosi dėl dvaro restauracijos ar projekto. „Nors esu ne vienerius metus atsakinga už šiuos valstybinės reikšmės kultūros paveldo objektus – Kalnaberžės ir Sirutiškio dvarus – negirdėjau apie jokias tvarkybos iniciatyvas ir apie jokius paveldosaugininkų draudimus“, – sako Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausioji valstybinė inspektorė Asta Naureckaitė.

KPD informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: