Lietuvoje atsirado pirmieji draugiški mažyliams restoranai

2013-04-12 | Skiltis: Įvairenybių palėpė

Kaip atpažinti tėveliams su mažais vaikais pritaikytus restoranus? Socialinės atsakomybės projekto „Draugiškas mažyliui“ iniciatyva, pirmieji vienuolika Lietuvos restoranų bei kavinių pasipuošė informaciniu skiriamuoju ženklu, padedančiu tėveliams atpažinti jiems ir jų mažosioms atžaloms draugiškas vietas. Projekto partneriais tapo restoranai, siūlantys išskirtinius patogumus šeimoms su vaikais.

Projekto iniciatoriai teigia, jog specialus iniciatyvos „Draugiškas mažyliui restoranas“ lipdukas tėvams padės greičiau išsirinkti patogią vietą apsilankymui su mažyliais. Šiuo metu prie projekto iniciatyvos prisijungė vienuolika šalies restoranų: „Vapiano“, „Charlie Pizza“, „Pizza Jazz“, „Veranda“, „Pinavija“ („Kibin Inn“), „Gusto blyninė“, „Charlie Kids“, „Rib Room“, „Kompanija“ – įsikūrę Vilniuje, taip pat netoli Vilniaus esantis restoranas „HbH“ bei „The House“, įsikūręs Druskininkuose.

„Į mūsų restoraną neretai užsuka poilsiautojai bei turistai su atžalomis. Kai kurie jų atvyksta iš anksto žinodami, jog čia bus laukiami ir mažieji jų šeimos nariai, tačiau daugybė žmonių apsilanko atsitiktinai ir maloniai nustemba, sužinoję, jog galės patogiai praleisti vakarą kartu su savo vaikais, kadangi restorane yra svarbiausi mažyliams būtini patogumai, kurių jie pasigenda daugelyje kitų maitinimo įstaigų“, – teigia restorano „The House“ direktorius Linas Jablonskas.

Pasak L. Jablonsko, tokią situaciją lemia informacijos trūkumas, todėl būtinos iniciatyvos, kurios paskatins šalies restoranus atkreipti dėmesį ir į mažiausius savo lankytojus, o tėvams palengvins laisvalaikio su visa šeima planavimą.

Kito projekto partnerio, restorano „Vapiano“, direktoriaus pavaduotojos Vilmos Markauskaitės teigimu, lipdukai „Draugiškas mažyliui restoranas“ padės tėvams ne tik greičiau rasti jiems tinkamą maitinimo įstaigą, tačiau leis neabejoti čia teikiamų paslaugų kokybe bei geranorišku priėmimu.

„Draugiškas mažyliui restoranas – tai pirmiausiai vieta, kurioje kiekvienas jaučiasi laukiamas – tiek tėvai, tiek jų atžalos. Tuomet jau galima skaičiuoti žaislus, apžiūrėti vystymo kambarį, įvertinti, ar stalą patogu pasiekti su vaikišku vežimėliu. Būtent šiais principais turėtų vadovautis atsakingi restoranai, kurie ne tik užtikrina mažyliams būtinus patogumus bei jų kokybę, tačiau ir kuria draugišką atmosferą“, – sako V. Markauskaitė.

„Draugiško mažyliui restorano“ statusą bei specialų lipduką šiuo metu gavę restoranai bei maitinimo įstaigos, norinčios prisijungti prie iniciatyvos, turi atitikti bent 3 iš 5 pagrindinių vertinimo kriterijų: turėti kūdikio pervystymo vietą, vaikišką kėdutę, vaikišką meniu, pramogas vaikams ir galimybę prie stalo patogiai privažiuoti su vežimėliu. Taip pat yra vertinami tokie papildomi restoranų privalumai kaip atskira žindymo patalpa, lauko žaidimo aikštelė bei galimybė netoliese pastatyti automobilį.

Pareikšti savo nuomonę ir projekto iniciatoriams pasiūlyti draugiškus mažyliams restoranus Lietuvoje, gali visi atsakingi ir iniciatyvūs tėvai, prisijungdami prie projekto puslapio www.draugiskasmazyliui.lt.

„Draugiškas mažyliui“ – tai bendra „Johnson‘s baby“ bei atsakingų mažylių tėvų iniciatyva, kuria siekiama atrasti ir spręsti problemas, su kuriomis viešose miesto vietose nuolat susiduria mažylių tėvai. Viena iš pirmųjų startavusių projekto iniciatyvų – interaktyvus pasivaikščiojimo takų žemėlapis, raginantis ne tik atkreipti dėmesį į pasivaikščiojimo svarbą, bet ir kviečiantis tėvus dalintis jų pamėgtomis pasivaikščiojimo trasomis.

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: