Atidėjusiųjų endoprotezavimo operacijas dėmesiui

2013-08-30 | Skiltis: Sveikata

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pakartotinai informuoja, kad liko vos keletas dienų iki VLK administruojamos eilės sąnario endoprotezui gauti sudarymo pasikeitimų. Nuo šių metų rugsėjo 1-osios tvarka keičiasi – nebus priimami gyventojų, įrašytų į minėtą eilę, tačiau atsisakiusių iki 2012 m. rugsėjo 30 d. numatytu laiku operuotis, prašymai grįžti į savo vietą eilėje. Šie gyventojai kviečiami nedelsiant VLK pateikti prašymą dėl grįžimo į minėtą eilę, nes bus iš jos išbraukiami ir turės registruotis iš naujo.

Taip siekiama gerinti endoprotezavimo operacijų planavimą, šių paslaugų teikimą gyventojams ir VLK eilės sąnario endoprotezui gauti administravimą. Nemaža dalis pacientų, kurie eilės tvarka gavo sąnario endoprotezą ir kuriems buvo paskirta endoprotezavimo operacijos data, dėl įvairių priežasčių atidėjo operaciją vėlesniam laikui. Pasirinkimas atidėti operaciją gali būti pateisinamas pacientui susirgus liga, dėl kurios operacijos negalima atlikti, tačiau kartais atsisakoma operuotis ir be objektyvių priežasčių. Tokie asmenys trikdo ne tik kitų eilėje laukiančių pacientų operacijų planavimą, bet ir medikų darbą.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus pacientai, kuriems paskirta endoprotezavimo operacijos data, vieną kartą gali atidėti operaciją ne ilgiau kaip metams. Ta galimybė išliks ir ateityje. Šie pacientai turi teisę vieną kartą sugrįžti į eilę savo pirminio prašymo VLK registracijos data, o nepasinaudojusieji šia teise gali užsiregistruoti iš naujo.

Šiuo metu klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijos atliekamos 22-ose gydymo įstaigose. Informacija apie eiles endoprotezavimo operacijas atliekančiose gydymo įstaigose yra nuolat atnaujinama, ją galima rasti VLK interneto svetainėje www.vlk.lt, skiltyje „Sąnarių endoprotezavimas“.

Pacientai gali savo nuožiūra pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje jie pageidauja būti operuojami. Be to, jau įrašytiems į eilę pacientams, sužinojusiems apie atsiradusius eilių dydžių skirtumus, yra suteikiama galimybė pakeisti gydymo įstaigą, kurioje eilė trumpesnė. Pacientai gali bet kada atsiųsti į VLK laisvos formos prašymą (adresu Europos aikštė 1, 03505 Vilnius), nurodydami pasirinktą gydymo įstaigą.

Daugiau apie endoprotezavimo tvarką galima sužinoti paskambinus VLK informacijos telefonu 8 700 88888 arba pateikus užklausą el. paštu info@vlk.lt.

VLK informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: