Draudikai: Lietuvos gyventojai su savimi nešiojasi 5 000 litų vertės turto

2012-10-23 | Skiltis: Visuomenė

Skandinavijos draudimo bendrovė „If“ tyrė, kokios vertės turtą su savimi nešiojasi Lietuvos gyventojai. Tyrimo duomenimis, net 19 proc. vyresnių nei 18 metų gyventojų su savimi kasdien pasiimamą turtą vertina iki 5 000 litų.

„Tokie tyrimo duomenys mus nustebino. Tikėjomės, kad yra dalis žmonių, kurių su savimi nešiojamas turtas perkopia kelis tūkstančius, tačiau to, kad šių asmenų grupė Lietuvoje bus tokia gausi, neįsivaizdavome“, – teigia draudimo bendrovės „If“ turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Ekspertės nuomone, augančią su savimi pasiimamo turto vertę daugiausia lemia elektroninių prietaisų ir mobiliųjų telefonų tobulėjimas. „Vis daugiau žmonių renkasi nešiojamuosius ar planšetinius kompiuterius, telefonai perima kompiuterių funkcijas, o tai lemia jų kainų ir kartu mūsų su savimi nešiojamo turto vertės augimą“, – teigia G. Vitkauskienė.

Pagal „If“ atliktą tyrimą dauguma – 46 proc. šalies gyventojų – kas dieną su savimi nešiojamus daiktus įvertina iki 500 litų suma, trečdalis apklaustųjų nurodė, kad jų su savimi nešiojamas turtas perkopia 1 000 litų ribą.

„Matydami tokius tyrimo rezultatus, patariame gyventojams labiau rūpintis su savimi nešiojamų daiktų saugumu: nepalikti jų automobilyje, stengtis brangių elektroninių prietaisų nerodyti gatvėje ar viešajame transporte, draudžiantis būstą įsitikinti, ar įsigyjamas draudimas apsaugo ir su savimi nešiojamą turtą“, – sako draudimo ekspertė.

Atliekant tyrimą internetu buvo apklausta 500 šalies gyventojų. Per devynis šių metų mėnesius draudimo bendrovė „If“ turto žaloms kompensuoti savo klientams išmokėjo beveik 3 mln. litų.

Terrier.lt

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: