Baigiasi pirmųjų Lietuvos Respublikos piliečių pasų galiojimo terminas

2012-10-24 | Skiltis: Visuomenė

Šiais metais baigiasi pirmųjų Lietuvos Respublikos piliečių pasų galiojimo terminas, todėl labai daug asmenų teiraujasi apie asmens dokumentų keitimą piliečiams, kurie dėl fizinės negalios ar neveiksnumo negali patys atvykti į migracijos tarnybą pateikti dokumentų asmens tapatybės kortelei ar pasui išduoti/pakeisti. Dažnai pasitaiko atvejų, kai fizinę negalią turinčių piliečių artimieji galvoja, jog pakanka tik paskambinti į migracijos padalinį ir pranešti, kad baigiasi asmens dokumento galiojimas laikas, ir migracijos darbuotojai privalo skubiai atvykti ir pakeisti asmens dokumentus.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Migracijos poskyris informuoja, kad asmens dokumentų išdavimas neveiksniems ar dėl fizinės negalios negalintiems atvykti į migracijos tarnybą asmenims yra reglamentuotas asmens dokumentų išdavimo aprašuose (informacijos galite ieškoti www.kaunas. policija.lt) todėl primename, kad:

1. Piliečio, kuris dėl fizinės negalios negali pats atvykti pateikti dokumentų asmens tapatybės kortelei ar pasui išduoti/pakeisti, dokumentus, kurių reikia asmens tapatybės kortelei/pasui išduoti ar pakeisti, pateikia jo įgaliotas atstovas, pateikęs įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą ar savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

2. Neveiksnaus piliečio dokumentus, kurių reikia asmens tapatybės kortelei/pasui išduoti ar pakeisti, pateikia jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas, pateikęs paskyrimą globėju ar kitą teisėtą atstovavimą patvirtinančius dokumentus ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Dokumentai asmens dokumentams išduoti/pakeisti nepriimami, jeigu pateikiami nesilaikant tesės aktuose nustatytų reikalavimų.

Kai į migracijos padalinį atvyksta asmens teisėtas atstovas ir pateikia nustatytus dokumentus, tuomet įgaliotas migracijos tarnybos darbuotojas su mobilia biometrine duomenų nuskaitymo įranga vyksta pas asmenį, kuris dėl neveiksnumo ar dėl fizinės negalios negali pats atvykti į migracijos tarnybą.

Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai prašoma pakeisti asmens dokumentus, neturint teisės aktų tvarka nustatytų dokumentų. Kiekvienas toks atvejis yra sprendžiamas individualiai bei eilės tvarka, atsižvelgiant į migracijos tarnybos žmogiškuosius išteklius, transporto panaudojimo galimybes bei tokių interesantų skaičių.

Dėl neveiksnaus ar fizinę negalią turinčio piliečio asmens dokumentų išdavimo/pakeitimo prašome teirautis Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus Migracijos poskyrio telefonais (8 347) 68 714, (8 347) 54 373.

Kėdainių r. PK informacija

Knypava.lt

Rašykite komentarą

Saugumo kodas: